i love cats

O NAS

Witamy na stronie OŚRODKA TERAPII DZIECI I MŁODZIEŻY.

Powstał w wyniku współpracy z Prywatną Praktyką "GABINET PSYCHOLOGICZNO – LOGOPEDYCZNY Z DOGOTERAPIĄ" ze względu na ogromne zainteresowanie klientów i pacjentów oraz ciągły rozwój osób z nią związanych. Nasz ośrodek oferuje szeroki zakres usług z dziedziny psychologii, logopedii, neurologopedii, psychiatrii, integracji sensorycznej, dogoterapii oraz pedagogiki i psychoterapii. Działamy na polu terapeutycznym, ale także wspieramy rozwój małych podopiecznych oraz ich rodzin.

Działania nasze skierowane są w szczególności do dzieci: zagrożonych autyzmem, autystycznych, z zespołem Aspergera i Mutyzmem, ADHD, a także MPD i zespołem Downa oraz innymi zaburzeniami rozwojowymi.

Pomagamy także dzieciom w eliminowaniu problemów dotyczących sfery intelektualnej, emocjonalnej, społecznej, jak również wszelkich niepowodzeń szkolnych, trudnych zachowań oraz zaburzeń mowy i komunikacji.

Stawiamy na wykwalifikowaną kadrę oraz profesjonalny sprzęt, a także wykorzystywanie różnych metod dostosowanych do potrzeb oraz możliwości dziecka.

Nasz ośrodek dysponuje szeroką bazą testów psychologicznych (wydanych oraz rekomendowanych przez Pracownię Testów Psychologicznych Polskiego Towarzystwa Psychologicznego), jak również logopedycznych, neurologopedycznych i pedagogicznych – które służą do diagnozy.

Dzięki diagnozie można rozpoznać i stwierdzić problem. Ponadto daje ona możliwość przeprowadzenia dokładnej obserwacji profilu rozwojowego dziecka, a co za tym idzie ocenić jego trudności oraz obszary zaburzeń.

Dzieci trafiające na diagnozę do ośrodka badane są i obserwowane przez wielu specjalistów tj. psychologa dziecięcego, pedagoga, logopedę, jak również lekarza psychiatrę, neurologopędę oraz terapeutę integracji sensorycznej jeżeli zaistnieje taka konieczność. Dodatkowo poddawane są obserwacji: swobodnej, kierowanej, a także w trakcie zabawy z rówieśnikami ( * jeżeli zaistnieje taka konieczność). Po przeprowadzonym badaniu rodzic otrzymuje diagnozę zawierającą opis rozwoju dziecka z zaleceniami oraz wskazówkami do podjęcia odpowiednich terapii.

Prowadzimy również szkolenia i warsztaty.

Dziękujemy za zaufanie oraz zainteresowanie z Państwa strony.
Z tego tytułu jest nam bardzo miło – dołożymy wszelkich starań aby sprostać Państwa oczekiwaniom.

Rekomendacje:

 • Chcieliśmy wraz z rodziną podziękować OŚRODKU TERAPII DZIECI I MŁODZIEŻY za owocną współpracę i pomoc naszym pociechom(...).

  - Kamila Jaworska
 • Dziękuje Paniom Weronice i Marice za moją opiekę w FUNDACJI NA RZECZ POMOCY DZIECIOM NIEPEŁNOSPRAWNYM "NOWA NADZIEJA".

  - Julcia
 • Chcieliśmy wraz z rodziną podziękować OŚRODKU TERAPII DZIECI I MŁODZIEŻY za owocną współpracę i pomoc naszym pociechom(...).

  - Anna i Tomasz
 • Serdecznie dziękujemy za opiekę logopedyczną naszego Adasia (...)

  - Aleksandra i Krzysztof
 • Choć żona była stanowczo przeciwna dogoterapii tak teraz jest ogromnie wdzięczna Państwa psiakom za pomoc naszym dzieciom.

  - Bogusława i Przemysław
 • Wyjątkowy klimat i urocze psiaki pomogły mojemu Olafowi (...).

  - Alicja Nowakowska